1. niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2010

1.      Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30. Dziś nabożeństwo będzie miało szczególnie uroczysty charakter: razem z Chórem Mariańskim odśpiewamy Gorzkie Żale w opracowaniu ks. Wendelina Świerczka. Natomiast Drogę krzyżową odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

2.      Jutro przypada w liturgii święto Katedry św. Piotra, apostoła.

3.      Od jutra czyli od poniedziałku w zwykłym porządku będą się odbywały spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych. Natomiast od 2 marca rozpoczną się spotkania dla uczniów klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze.

4.      Stowarzyszenie Miłosierdzia dysponuje jeszcze produktami spożywczymi z Banku Żywności, przeznaczonymi dla najuboższych Parafian; osoby potrzebujące zapraszamy do Klubu Parafialnego w poniedziałek od godz. 15.00.

5.     W środę w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą zbierane ofiary na pomoc misjom.

6.      Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7.     Na tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych zapraszamy w przyszłą niedzielę, 28 lutego, o godz. 12.15 do sali akademickiej.

8.      W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi misjonarz, ks. Andrzej Gieroń. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii klerycki zespół Lazaryści, który śpiewem ubogaci liturgię.

9.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy początek cyklu wielkopostnego, zatytułowanego „Krzyż na drogę”: dziś próba odpowiedzi na pytanie, czy Jezus musiał zginąć, oraz rozmowa o krzyżu z Radosławem Pazurą. Jest także bardzo interesujący Mały Gość Niedzielny dla dzieci, tematycznie związany ze znakiem krzyża i opowiadający m.in. o koptyjskich dzieciach, które w wieku trzech lat mają już wytatuowany krzyż na dłoni. Do nabycia jest także ChiT – gazeta za złotówkę – i inne czasopisma. Polecamy też wyłożoną przy wyjściu z kościoła broszurę Służby Życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *