3. Niedziela Wielkanocna — 18.04.2010

1.      Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2.      W najbliższy poniedziałek przypada piąta rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. W intencji Ojca Świętego modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy.

3.      Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza osoby starsze na spotkanie poświęcone problematyce cukrzycy: we wtorek, 20 kwietnia, o godz. 16.00.

4.      We wtorek mija pierwsza rocznica śmierci ś.p. ks. Józefa Mazurka. Mszę św. w intencji zmarłego Kapłana odprawimy o godz. 18.30.

5.      Również we wtorek odbędzie się spotkanie ks. Opiekuna z rodzicami ministrantów; początek spotkania o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6.      W środę, podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, modlić się będziemy w intencjach misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

7.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się również w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8.      W piątek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin ks. Wojciecha Kałamarza, któremu składamy najlepsze życzenia: obfitych darów Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi oraz w pracy naukowej i dydaktycznej. Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.      Kochać – nie zawsze znaczy to samo. Takie jest hasło tegorocznej Akademickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 24 kwietnia. Duszpasterstwo Akademickie organizuje dwa wyjazdy: o godz. 7.00 rano i o godz. 15.00, powrót bezpośrednio po nocnym czuwaniu, ok. godz. 4.00 nad ranem. Zapisy – do środy 21 kwietnia w zakrystii, dziś po Mszy św. lub w tygodniu po Mszy św. o godz. 20.00. Opłata: 30 złotych. Szczegóły znajdziemy na stronie: www.namiasteczku.org.

10.  W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, w ramach obchodów jubileuszowych, podczas Mszy św. o godz. 20.00 powitamy w naszej parafii relikwie św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, a także patrona dzieł miłosierdzia, oraz św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, i przez trzy dni będziemy mieli okazję do modlitwy przy relikwiach świętych Założycieli. Natomiast główne uroczystości ku czci św. Wincentego i św. Ludwiki odbędą się w poniedziałek, 26 kwietnia, i rozpoczną się o godz. 18.00 odsłonięciem i poświęceniem pomnika św. Wincentego w parku przed kościołem. Następnie o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Kardynała Metropolity. W uroczystościach wezmą udział między innymi: przedstawiciele władz z Prezydentem Krakowa, p. Jackiem Majchrowskim, kapłani z naszego dekanatu, a także księża misjonarze z całej Polski.

11.  Przewidziany na ubiegłą niedzielę koncert w Filharmonii Krakowskiej z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 11 maja, o godz. 18.00.

12.  W ramach akcji „Pola Nadziei” harcerze kwestują dziś przed naszym kościołem na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła!

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki podejmują próbę spojrzenia w duchu wiary na tragiczne wydarzenia katyńskie i na życiowe dokonania śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przynoszą także okolicznościowe teksty, związane z jubileuszem 40-lecia sakry biskupiej ks. bpa Albina Małysiaka. Do nabycia jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. W zakrystii można także kupić okolicznościowy Modlitewnik, wydany na czekające nas uroczystości wincentyńskie – w cenie 5 złotych.

14.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jerzy Wiesław Mika, z ul. Warmijskiej;

† Zbigniew Wojciech Widelski, z ul. Armii Krajowej;

† Jolanta Irena Mysiak, z ul. Urzędnicza.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *