4. Niedziela Wielkanocna — 25.04.2010

1.      Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy o godz. 18.00.

2.      Dziś przypada dzień imienin ks. Marka Krawczyka, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej oraz w pracy naukowej i dydaktycznej.

3.      W ramach obchodów jubileuszowych, dziś podczas Mszy św. o godz. 20.00 powitamy w naszej parafii relikwie św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac, i przez trzy kolejne dni będziemy mieli okazję do modlitwy przy relikwiach świętych Założycieli.

4.      Główne uroczystości ku czci św. Wincentego i św. Ludwiki odbędą się w poniedziałek, 26 kwietnia, i rozpoczną się o godz. 18.00 odsłonięciem i poświęceniem pomnika św. Wincentego w parku przed kościołem. Następnie o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Kardynała Metropolity. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach, w których wezmą udział przedstawiciele władz z Prezydentem Krakowa, p. Jackiem Majchrowskim, kapłani z naszego dekanatu, a także księża misjonarze z całej Polski.

5.      Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza do Klubu Parafialnego na program słowno-muzyczny, przygotowany przez dzieci z przedszkola ISKIERKA, połączony z wieczorem poezji: we wtorek o godz. 16.00.

6.      We wtorek przy relikwiach świętych Założycieli odprawimy o godz. 18.30 Mszę św. dla wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

7.      W środę będziemy gościć w naszej świątyni księży misjonarzy obchodzących w tym roku 30-lecie święceń kapłańskich, którzy pod przewodnictwem ks. Bogdana Markowskiego odprawią o godz. 18.30 Mszę św. dziękczynną. Po Mszy św. pożegnamy relikwie św. Wincentego i św. Ludwiki.

8.      W czwartek przypada w liturgii święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

9.      Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy począwszy od piątku, 30 kwietnia, codziennie o godz. 18.00.

10.  Podajemy do wiadomości, że od następnej niedzieli – 2 maja – aż do września nie będzie odprawiana Msza św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15.

11.  Przypominamy, że uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 11 maja, o godz. 18.00. Karty wstępu zachowują swoją ważność.

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Niedziela i Gość Niedzielny w dużej części poświęcone są uroczystościom pogrzebowym po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, ale próbują również ogarnąć krajobraz polski po narodowej tragedii. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy numer dominikańskiego Listu. W zakrystii można także kupić okolicznościowy Modlitewnik, wydany na czekające nas uroczystości wincentyńskie – w cenie 5 złotych.

13.  W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Magdalena Kurowska, z ul. Królewskiej;

† Halina Nowak, z ul. Spokojnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *