6. Niedziela Wielkanocna — 09.05.2010

1.      Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

2.      Uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 maja, o godz. 18.00. Karty wstępu zachowują swoją ważność, karty wstępu można także otrzymać w zakrystii.

3.      W piątek przypada w liturgii święto św. Macieja, apostoła.

4.      W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. W najbliższy piątek dzieci o godz. 16.00 przystąpią do sakramentu pojednania, a o godz. 17.00 w kościele wezmą udział w próbie uroczystości.

5.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

  • Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
  • Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  • Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali Krucjaty;
  • Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6.      Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje wczasy w Węgierskiej Górce w dniach 8 – 18 czerwca. Opłata wynosi 625 złotych. Zgłoszenia są przyjmowane w Klubie Parafialnym od wtorku do czwartku w godz. 15.00 – 18.00.

7.      Harcerze ze szczepu ZHP Północna Gwiazda zapraszają dzieci od 7. do 17. lat na obóz w nadmorskim Pobierowie w drugiej połowie lipca. Zainteresowani rodzice proszeni są o przybycie na zbiórkę w piątek 14 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 5.

8.      Dziś przed naszym kościołem Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół przeprowadza kwestę z przeznaczeniem na organizacje letniego wypoczynku i rehabilitacje osób niepełnosprawnych ruchowo. U kwestujących można otrzymać także informacje dotyczące osób niepełnosprawnych i wolontariatu oraz nabyć wyroby z ceramiki, wykonane przez osoby niepełnosprawne.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wstrząsający reportaż z pobytu dziennikarzy Gościa na Haiti, spustoszonym przez trzęsienie ziemi, artykuł o wynalazcy druku i zachowanym w Polsce egzemplarzu pierwszej drukowanej książki, o „mydleniu oczu” w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem i renesansie skautingu. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, z płytą CD z najbardziej znanymi utworami Fryderyka Chopina, oraz inne czasopisma.

10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Julian Mika, z Al. Kijowskiej;

† Stanisława Schäffer, z ul. Warmijskiej;

† Władysław Stefan Cybulski, z ul. Chocimskiej;

† Zbigniew Franciszek Szwajka, z ul. Królewskiej;

† Krystyna Józefa Zdebska, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *