Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 16.05.2010

1.      Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

2.      W środę podczas Mszy św. i nowenny do matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się również w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4.      Duszpasterstwo Akademickie „Na Miasteczku” zaprasza na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które rozpocznie się w najbliższą sobotę, 22 maja, o godz. 21.00 i zakończy Mszą św. o północy.

5.      W przyszłą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.

W związku z Pierwszą Komunią Świętą, dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 22 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.

6.      Przed kościołem można dziś nabyć płytę z nagraniem video koncertu Chóru Mariańskiego Życie zawsze zwycięża, który miał miejsce w Filharmonii Krakowskiej w dniu 24 marca – w Narodowym Dniu Życia.

7.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Pladze rozwodów, znajdziemy także specjalny dodatek Kościół po wietnamsku, będący owocem miesięcznego pobytu w Wietnamie dziennikarzy Gościa. Jest także nowy numer pisma za złotówkę ChiTChrystus i Ty – poświęcony postaci ks. Jerzego Popiełuszki (przed jego beatyfikacją, która odbędzie się 6 czerwca w Warszawie).

8.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Czopek, z ul. Rydla;

† Maria Dąbrowska, z ul. Spokojnej;

† Tadeusz Jezierski, z ul. Obopólnej;

† Janina Bagińska, z Al. Kijowskiej;

† Adam Andrzej Chodacki, z ul. Urzędniczej;

† Zdzisława Małecka, z ul. Urzędniczej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *