10. niedziela zwykła — 06.06.2010

1.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2.      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: ks. Pawłowi, s. Marii, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Młodzieży Misjonarskiej, studentów i dzieci oraz do wszystkich uczestniczących w uroczystościach.

3.      W oktawie uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.30 codziennie odprawiamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian – starszych, młodzież i dzieci – do udziału w świętowaniu oktawy Bożego Ciała, która jest przedłużeniem wielkiej uroczystości, którą obchodziliśmy w miniony czwartek.

4.      Dziewczęta z klas drugich i starszych zapraszamy na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w poniedziałki o godz. 17.30, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w środy o godz. 17.30.

5.      W piątek, 11 czerwca, przypada w liturgii uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszym kościele jak w dzień powszedni. Zachęcamy szczególnie do udziału w nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.      Natomiast w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

  • Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy MB Częstochowskiej.
  • Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;
  • Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czwartek, po Mszy św. i procesji o godz. 18.30 w sali Krucjaty;
  • Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

8.      W tym tygodniu – w piątek, sobotę i niedzielę – zapraszamy na koncerty chórów, które wystąpią w naszym kościele w ramach Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Szczegóły znajdziemy na wywieszonych plakatach.

9.      Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy – na Jasną Górę i do Sanktuarium Krwi Chrystusa – w sobotę 26 czerwca. Zapisy SA przyjmowane w każdy wtorek w godz. 17.00 – 18.30. Dodatkowe informacje są zamieszczone w gablocie Akcji Katolickiej przed kościołem.

10.  Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

11.  Dziś w kościołach w całej Polsce odbywa się zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Ofiary na ten cel można składać do metalowych skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym, Niedzieli i Źródle znajdziemy m.in. artykuły podejmujące tematy związane z dzisiejszą beatyfikacją ks. Jerzego Popiełuszki; przy wyjściu z kościoła wyłożone są pamiątkowe obrazki z modlitwą za przyczyną nowego Błogosławionego. Do nabycia jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

13.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marta Miłowska, z ul. Lea;

† Maria Zofia Grzechnik, z Al. Kijowskiej;

† Stefan Babicz, z ul. Staszczyka;

† Krystyna Załuska, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *