24. niedziela zwykła – 12.09.2010

1.      Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.

2.      Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

3.      Dziewczęta z klas trzecich i starszych zapraszamy na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w ponie­działki o godz. 17.30, a chłopców na spotkania kandydatów do grona ministrantów w środy o godz. 17.30. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.

4.      Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Grupa Wsparcia dla Osób w Żałobie: pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Klubie Parafialnym.

5.      We wtorek 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.      Pierwsze powakacyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się w najbliższy wtorek; spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

7.      Rodziców ministrantów i lektorów, a także wszystkich krucjatek ks. Opiekun zaprasza na spotkanie do sali parafialnej – w najbliższy wtorek o godz. 19.15.

8.      Stowarzyszenie Miłosierdzia będzie dysponowało produktami spożywczymi dla osób biednych i zaprasza osoby potrzebujące do Klubu Parafialnego w piątek w godz. 15.00—17.00.

9.      Przypominamy rodzicom i uczniom szkół gimnazjalnych, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, obejmujące uczniów klas I–III, rozpoczniemy w październiku; plan przygotowania znajdziemy już na stronie internetowej naszej parafii: www.misjonarska.org.pl.

10.  W sobotę, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski; w tym dniu wstawiennictwu św. Stanisława polećmy szczególnie młode pokolenie Polaków.

11.  Zapraszamy serdecznie do świętowania Złotego Jubileuszu Kapłaństwa Ks. Henryka Surmy, który przez 10 lat (od 1960 roku) był duszpasterzem dzieci i młodzieży w naszej parafii; uroczysta Msza Święta, z udziałem ks. bpa Albina Małysiaka, zostanie odprawiona przez Ks. Jubilata w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.

12.  W przyszłą niedziele przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne DOBROMIR będzie zbierało datki na pomoc dla ciężko chorego Kamila, który cierpi m.in. na mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje kosztownego leczenia oraz codziennej rehabilitacji.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest m.in. Gość Niedzielny i Źródło oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy numer dominikańskiego Listu.

14.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Zofia Stanisława Lankau, z ul. Królewskiej;

†        Janina Pióro, z ul. Czarnowiejskiej;

†        Ryszard Janusz Zborowski, z ul. Nawojki;

†        Maria Natalia Pawlicka, z ul. Królewskiej;

†        Barbara Janina Szyjka, z ul. Królewskiej;

†        Teresa Samsonowicz, z ul. Kazimierza Wielkiego;

†        Maria Władysława Rogowska, z ul. Czarnowiejskiej;

†        Aurelia Dylewicz, zamieszkała niegdyś przy ul. Nowowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *