28. niedziela zwykła — 10.10.2010

1.      Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

2.      Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zbierają dziś do puszek przed kościołem ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3.      Kończy się Tydzień Miłosierdzia: Stowarzyszenie Miłosierdzia serdecznie dziękuje za ofiary na rzecz potrzebujących, złożone w ubiegłą niedzielę; złożono na ten cel ponad 5.000 złotych. Dziś Stowarzyszenie zaprasza na tradycyjne spotkanie dla parafian starszych i samotnych, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Klubie Parafialnym. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia zbiorą się na comiesięcznym spotkaniu w najbliższy wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym. Stowarzyszenie w tym tygodniu będzie dysponowało produktami spożywczymi z przeznaczeniem dla ubogich parafian; osoby potrzebujące zapraszamy – koniecznie z zaświadczeniem o dochodach! – do Klubu Parafialnego w czwartek od godz. 14.00.

4.      Stowarzyszenie „U Siemachy” zaprasza na dzień otwarty ośrodka w Domu Katolickim przy ul. Lea: w najbliższą środę od godz. 16.30 (więcej szczegółów znajdziemy na wywieszonym plakacie).

5.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

  • pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej; tegoroczne spotkania będą poświęcone teologii sakramentów;
  • Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty.

6.      W sobotę, 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, modlić się będziemy o rychłe wyniesienie Ojca Świętego do chwały ołtarzy oraz o wierność jego nauczaniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00.

7.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Stanisława Chorągwickiego, misjonarza z Kazachstanu. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na pomoc Kościołowi w Kazachstanie.

8.      W przyszłą niedzielę Chór Mariański – z racji swojego jubileuszu – zaprasza na Mszę św. o godz. 9.30 i na koncert po Mszy Świętej. Również w przyszłą niedzielę będzie śpiewał w naszym kościele chór chłopięcy, działający przy Parafii Mariackiej w Lubece; chór będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 16.30 i wystąpi z krótkim koncertem po Mszy św.

9.      Serdecznie zapraszamy na studencki kurs przedmałżeński dla tych, którzy się nie spieszą. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 października, o godz. 19.00 w kawiarence „Na Poddaszu”. Kurs zawiera 21 tematów i polecamy go szczególnie parom, które chcą się dobrze przygotować do małżeństwa. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej duszpasterstwa akademickiego oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

10.  Chór Mariański zaprasza na uroczysty koncert z okazji 60-lecia działalności w okresie powojennym. Koncert odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w poniedziałek, 25 października, o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia w kasie filharmonii.

11.  Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a w Gościu Niedzielnym – rozmowę z płk. Edmundem Klichem na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

13.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Kazimierz Jajków, z ul. Królewskiej;

†        Marian Stanisław Dymek, z ul. Szlachtowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *