uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła — 31.10.2010

1.      Pan dyrygent Jan Rybarski i Chór Mariański serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli na różne sposoby, duchowo i materialnie – także poprzez zakup biletów – organizację Jubileuszowego Koncertu, który odbył się w Krakowskiej Filharmonii w miniony poniedziałek.

2.      W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych dla przedszkolaków i młodzieży w kaplicy akademickiej.

3.      We wtorek przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

4.      Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada.

5.      Począwszy od wtorku aż do Wielkiej Środy, to jest do 20 kwietnia 2011 r., będziemy odprawiać codziennie dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.

6.      W pierwszą środę miesiąca, 3 listopada, odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją ze świecami; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

7.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8.      Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ odbędzie się już w tym tygodniu: w czwartek 4 listopada po Mszy św. o godz. 18.30.

9.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, a także w intencji ministrantów i ich rodzin;
  • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci;
  • w sobotę, dzień modlitw o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II; zapraszamy szczególnie na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

10.  Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza św. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, kto i za co może być ekskomunikowany oraz – w wywiadzie z o. Leonem Knabitem – jaki jest sens modlitwy za dusze czyśćcowe. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer czasopisma Miejsca Święte, który w całości poświęcony jest Rodzinie Wincentyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci świętych Wincentego i Ludwiki oraz objawień Cudownego Medalika. Wspólnota Żywego Różańca może zakupić nowy numer pisma Różaniec. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, listopadowy numer naszego pisma Z życia Parafii

12.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Maria Józefa Nalepińska, z ul. Czarnowiejskiej;

†        Józefa Anna Łysik, z ul. Żelechowskiego;

†        Franciszka Kuzdro, z ul. Lea;

†        Stanisław Przeździenk, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *