32. niedzielę zwykłą — 07.11.2010

1. We wtorek przypada w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

2. W najbliższy czwartek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, którą odprawimy o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej;

· Grupy Wsparcia w Żałobie – w poniedziałek o godz. 19.00 w Klubie Parafialnym;

· Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

· Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4. Wspólnota Apostolskiego Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza swoich członków na dzień skupienia: w sobotę 13 listopada w kaplicy akademickiej.

5. W przyszłą niedzielę ponownie gościć będziemy w naszej parafii ks. Jana Jarco, proboszcza parafii św. Rafała Kalinowskiego na osiedlu Kraków Kliny-Zacisze, który od kilku lat wznosi nową świątynię. Ks. Jan wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych, a składane na tacę ofiary będą przeznaczone na budowę nowego kościoła.

6. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.

7. Stowarzyszenie Miłosierdzia zapowiada, że żywność dla biednych będzie wydawana w czwartek 18 listopada od godz. 14.00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. opowiadanie o Antonio Gaudim, architekcie i budowniczym wciąż powstającej świątyni Sagrada Familia w Barcelonie, i dodatek historyczny Zbrodnie i terror komunizmu, przygotowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Totus Tuus i czasopismo Miejsca Święte, które w całości poświęcone jest Rodzinie Wincentyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci świętych Wincentego i Ludwiki oraz objawień Cudownego Medalika. Wspólnota Żywego Różańca może zakupić nowy numer pisma Różaniec.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jan Czesław Miętkiewicz, z ul. Rydla;

† Władysław Stanisław Stopa, z ul. Spokojnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *