33. niedziela zwykła — 14.11.2010

1. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.

3. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej.

4. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00.

5. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, że żywność dla potrzebujących będzie wydawana w najbliższy czwartek od godz. 14.00.

6. W zakrystii można nabywać prasę katolicką, która szeroko relacjonuje wizytę duszpasterską Benedykta XVI w Hiszpanii i sytuację Kościoła w tym kraju. W Gościu Niedzielnym przeczytamy ponadto wywiad z nowomianowanym kardynałem Kazimierzem Nyczem, a także o skutkach stosowania metody in vitro dla przyszłych pokoleń. Z kolei Niedziela zamieszcza m.in. artykuł o kard. Stanisławie Nagym z okazji 65-lecia kapłaństwa. Do nabycia także inne czasopisma, wśród nich najnowszy numer dominikańskiego Listu, zatytułowany „Wspólnota – Twoje miejsce w Kościele”.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Rycerz, z ul. Skarbińskiego;

† Kazimierz Artur Bajer, z ul. Żelechowskiego;

† Jacek Józef Surzyn, z ul. Lea;

† Anna Wojnar, z ul. Zbrojów;

† Irena Wiktoria Perzanowska, z ul. Spokojnej;

† Maria Barbara Róg, z ul. Obopólnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *