Uroczystość Chrystusa Króla — 21.11.2010

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

2. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

3. Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4. W sobotę, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30 (niedzielną); na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.

5. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się Adwent, szczególny czas przygotowania na spotkanie z Chrystusem i na głębokie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli członkinie Stowarzyszenia Miłosierdzia będą rozprowadzały przed kościołem opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jednocześnie informujemy, że nasza parafia nie upoważniała nikogo, by w jej imieniu rozprowadzał opłatki po domach.

6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje parafialne i akademickie poprowadzi ks. Piotr Bryk z Elbląga.

7. Spotkanie Koła Przyjaciół Misji i Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w sali parafialnej.

8. W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, w przyszłą niedzielę młodzież misjonarska będzie kwestować przed naszym kościołem, zbierając ofiary przeznaczone na prezenty mikołajowe dla dzieci z ubogich rodzin oraz przebywających w szpitalach.

9. Dyrektor Misjonarskiego Ośrodka Rekolekcyjnego w Krzeszowicach zaprasza na weekendowe Rekolekcje adwentowe przy muzyce, które wygłosi ks. dr Wojciech Kałamarz. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie przed wejściem do kościoła.

10. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, na czym polega największy szatański podstęp. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz na 2011 rok z fotografiami z Jasnej Góry i przeczytamy m.in. wywiad z bokserem Tomaszem Adamkiem o wierze i tęsknocie za niebem. Do nabycia jest także pismo Totus Tuus, dominikański List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Piotr Szumny, z ul. Staszczyka;

† Maksymilian Józef Kącki, z ul. Szlachtowskiego;

† Jan Kazimierz Klima, z ul. Miechowskiej;

† Stanisław Jan Hudy, z ul. Nawojki;

† Lucyna Antonina Ryczek, z ul. Królewskiej;

† Marek Jerzy Pabjan, z ul. Lea;

† Jan Tadeusz Sitko, z Al. Kijowskiej;

† Dominika Jadwiga Wyrobiec-Kądziela, z ul. Chocimskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *