1. niedziela Adwentu — 28.11.2010

1. Dziś na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Plan spotkań rekolekcyjnych i rekolekcyjnej a zarazem pierwszopiątkowej spowiedzi znajdziemy w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii…

2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dzieci – jak co roku – prosimy o przyniesienie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.

3. We wtorek przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.

4. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia połączona z roratami dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 9.30 i zakończy Mszą św. o godz. 18.30 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.

7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.

8. W pierwszą sobotę, dzień modlitw o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

9. Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza wszystkich pracowników, studentów i sympatyków na uroczystą Mszę Świętą Barbórkową, która zostanie odprawiona w sobotę, 4 grudnia, o godz. 18.00 w Kolegiacie św. Anny. Przemarsz społeczności akademickiej na Mszę św. będzie miał uroczysty charakter i rozpocznie się o godz. 17.15 na ul. Czystej.

10. Ks. Jan Jarco, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie na osiedlu Kliny-Zacisze, bardzo serdecznie dziękuje za ofiary złożone na tacę w niedzielę, 14 listopada. Na budowę nowej świątyni zebrano ponad 14.600 zł.

11. W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, młodzież misjonarska kwestuje dziś przed naszym kościołem, zbierając ofiary na prezenty mikołajowe i gwiazdkowe dla dzieci z ubogich rodzin oraz przebywających w szpitalach. Natomiast członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia rozprowadzają kartki świąteczne, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy — od 6 zł (duże świece – w cenie 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia świecy. W tym roku dochód ze sprzedaży świec Caritas przeznacza przede wszystkim na pomoc dzieciom z rodzin poszkodowanych przez powodzie; możemy też wspomóc – jak każdego roku – wyjazdy dzieci na wakacyjny wypoczynek, dzieci z ubogich rodzin w szkołach na terenie naszej parafii oraz najbiedniejszych na terenach misyjnych. W czasie Adwentu w kościele przy ołtarzu św. Antoniego będzie również wystawiony kosz na dary rzeczowe: produkty żywnościowe i środki czystości.

12. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. obszerne fragmenty wywiadu-rzeki z papieżem Benedyktem XVI, a w Niedzieli – artykuł o sytuacji irackich chrześcijan i bilansie wojny w Zatoce Perskiej oraz dodatek Po prostu rodzina. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a Wspólnota Żywego Różańca może zakupić nowy numer pisma Różaniec. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z życia Parafii…

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Szczepanek, z ul. Piastowskiej;

† Rozalia Kułaga, z ul. Skarbińskiego;

† Jerzy Stanisław Mamczarczyk, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *