Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 17.04.2011

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.

3. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, że dysponuje jeszcze żywnością z Banku Żywności: będzie ona wydawana w Klubie Parafialnym w poniedziałek od godz. 14.00.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia („Ciemnicy”) i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wigilii Wielkanocnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 20.45. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.

 

Plan Triduum Paschalnego był podany również w marcowo-kwietniowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na godz. 11.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o znaczeniu Triduum Paschalnego oraz o tym, dlaczego Polacy wstydzą się swojej wiary, a w Niedzieli znajdziemy wywiad z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. Do nabycia jest także Przewodnik Katolicki, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży, dominikański List oraz CHiT – gazeta za złotówkę – poświęcona w całości zbliżającej się beatyfikacji Sł. B. Jana Pawła II. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Ignacak, z ul. Staszczyka;

† Ignacy Jasica, z ul. Żelechowskiego;

† Leon Tomasz Żak, z ul. Rydla;

† Danuta Drejak, z ul. Smoluchowskiego;

† Antonina Felicja Piotrowska, z ul. Chodowieckiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *