Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną — 08.05.2011

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2. W ramach akcji Pola Nadziei dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta dobroczynna na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Bóg zapłać! za wsparcie tego dzieła.

3. W najbliższą sobotę przypada w liturgii święto św. Macieja apostoła.

4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek o godz. 16.00, a o godz. 16.30 wezmą udział w kościele w próbie uroczystości.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej;

· Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

· Kręgu biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

· Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 19.30 w sali krucjaty;

· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

6. Dzieci, które nie złożyły jeszcze ofiar ze skarbonek Jał­mużny Wielkopostnej – mogą przynieść swoje ofiary do zakrystii dziś albo w następną niedzielę.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 28 maja organizuje pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. Zapisy są przyjmowane w pokoiku Akcji Katolickiej w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do18.30. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

8. Parafia bł. Anieli Salawy organizuje w listopadzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

9. Uniwersytet Pedagogiczny zaprasza wszystkich, starszych i młodszych, na Tydzień Bibliotek, a także na Japońską Noc w Bibliotece. Szczegóły zostały podane na afiszach wywieszonych w gablocie w wejściu do kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o patriotyzmie Karola Wojtyły, w Gościu Niedzielnym znajdziemy relacje z beatyfikacji Jana Pawła II i ślubu brytyjskiej pary książęcej, a w Przewodniku Katolickim – tekst o prawdach i mitach dotyczących szczepionek. Do nabycia jest także Źródło, Totus Tuus, Różaniec i nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zygmunt Dubas, z ul. Warmijskiej;

† Jan Kanty Markielowski, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Irena Zofia Staszczyk, z ul. Galla;

† Mieczysława Cieśla, z ul. Królewskiej;

† Janina Maria Garlacz-Sobczak, z ul. Nawojki;

† Zofia Łudzik, z ul. Galla;

† Genowefa Ostaszewska, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *