Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą — 26.06.2011

1.      Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: ks. Pawłowi, s. Marii, s. Beacie, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, studentów i dzieci oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.

3.      W oktawie uroczystości Bożego Ciała (czyli najbliższego czwartku) po Mszy św. o godz. 18.30 odprawiamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w Mszy św. i procesji starszych, młodzież i dzieci, które pozostają jeszcze w Krakowie.

4.      W środę przypada w liturgii uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Ze względu na uroczystość – kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5.      Uroczystość Świętych Apostołów to również dzień imienin ustępującego proboszcza naszej parafii, ks. Pawła Holca oraz ks. Pawła Dobroszka, którym życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień kapłańskiej posługi, płynącej zeń duchowej radości i życzliwości ze strony tych, którym służą i będą służyć.

6.      Przez cały lipiec i sierpień – czyli od najbliższego piątku – w naszym kościele w tygodniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 9.00 i 20.00. W dni powszednie okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 18.00 – 19.00. Nie zmienia się natomiast nie­dzielny program nabożeństw.

7.      W  tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W piątek, 1 lipca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszym kościele jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30, a na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30.

– w sobotę, w dniu wspomnienia Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8.      Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę, 10 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.30 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Przewodnik Katolicki i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer pisma Z Życia Parafii…

10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Zofia Błażejczak, z ul. Królewskiej;

†        Tadeusz Kisiel, z ul. Kazimierza Wielkiego;

†        Adam Edward Włodarczyk, z ul. Obopólnej;

†        Jan Plaszyk, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *