Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą — 03.07.2011

1. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień w naszym kościele w tygodniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 9.00 i 20.00. W dni powszednie okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 18.00 – 19.00. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00. Nie zmienia się nie­dzielny program nabożeństw.

2. W poniedziałek, 4 lipca, odbędzie się zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

3. W pierwszą środę miesiąca, 6 lipca, odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, po której zostanie odprawiona Eucharystia, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

4. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Przez cały dzień możemy nawiedzać Chrystusa Pana wystawionego w Najświętszym Sakramencie: adoracja będzie trwała od godz. 8.30 do godz. 18.30.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę, 10 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.30 w pokoiku Akcji Katolickiej.

6. Stowarzyszenie Charytatywne DOBROMIR przeprowadza dziś przed naszym kościołem zbiórkę pieniędzy na rzecz 12-letniej Sandry. Dziewczynka przeszła kilka operacji, porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje sprzętu do codziennej rehabilitacji oraz specjalistycznego leczenia. Stowarzyszenie dziękuje serdecznie za każdą pomoc: Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło oraz nowe numery dominikańskiego Listu, pisma Różaniec i Miłujcie się! dla młodzieży. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii…

8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Janina Starowicz, z ul. Skarbińskiego;

† Janina Emilia Rzeźniczak, z ul. Chocimskiej;

† Maria Grzywacz, z Al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *