Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 18.09.2011

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Dziewczęta z klas trzecich i starsze zapraszamy na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania kandydatów do grona ministrantów w czwartki o godz. 17.15.

3. W środę, 21 września, przypada w liturgii święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

4. Zapraszamy naszych parafian i uczęszczających do naszego kościoła do włączenia się w działalność Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika: najbliższe spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

5. Już dziś zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia i założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, którą obchodzić będziemy we wtorek 27 września. Okolicznościowe kazania wygłosi i uroczystej Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył ks Kryspin Banko, były rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy; wieczorne uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo o godz. 18.30. W tym dniu w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Przypominamy rodzicom i uczniom szkół gimnazjalnych, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, obejmujące uczniów klas I–III, rozpoczniemy w październiku. Msza św. dla młodzieży i wszystkich przygotowujących się do bierzmowania zostanie odprawiona w niedzielę 2 października o godz. 12.15, po Mszy św. odbędzie się także pierwsze spotkanie dla uczniów klas I gimnazjalnych. Dokładny plan przygotowania znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.misjonarska.org.pl.

7. Zgodnie z zapowiedzią – przed naszym kościołem odbywa się dziś kwesta na Dom Otwarty dla Ubogich p. Marty Sawickiej, która od ponad 30 lat wydaje obiady dla chorych, bezdomnych, dzieci z rozbitych rodzin i osób ubogich. W imieniu korzystających z posiłków dziękujemy za każdą pomoc.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Modlitwie Jezusowej, która można odmawiać wszędzie oraz o dziwnych studiach, na których uczą, że dziecko ma samo decydować o swojej płci; w Niedzieli znajdziemy artykuł: Źle się dzieje Polakom na Litwie, a w Niedzieli Młodych przeczytamy, co święty Stanisław Kostka powiedziałby dzisiejszej młodzieży. Do nabycia jest także Źródło i dominikański List.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zofia Gawęcka, z ul. Warmijskiej;

† Antonina Maria Hosadyna, z ul. Krzywy Zaułek;

† Irena Franciszka Jędrzejek, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Jadwiga Bittner, z ul. Nowowiejskiej, długoletnia przewodnicząca Stowarzyszenia Miłosierdzia w naszej parafii.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *