Ogłoszenia duszpasterskie – na 27. niedzielę zwykłą — 02.10.2011

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości św. Wincentego a Paulo i wzięli w niej udział. Osobno dziękujemy członkom Chóru Mariańskiego, który w tym tygodniu będzie śpiewał na uroczystości zakończenia II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia – w środę o godz. 11.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

2. Dziś rozpoczyna się 67. Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem św. Antoniego jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości, z przeznaczeniem dla ubogich parafian. Przed kościołem – zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Miłosierdzia zbiera ofiary pieniężne na pomoc potrzebującym; członkowie Stowarzyszenia dziękują za wszystkie dary i ofiary, które zostaną przeznaczone na doraźne zapomogi, przygotowanie paczek i spotkań oraz pomoc świąteczną dla ubogich parafian.

3. Przypominamy że w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjalnych; młodzież powinna zapisać się na spotkania po dzisiejszej Mszy św. w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Szczegółowy plan spotkań przed bierzmowaniem jest zamieszczony w piśmie Z Życia Parafii… oraz na stronie internetowej naszej parafii.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 1800 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Studentów zapraszamy do udziału w Rekolekcjach na dobry początek, które odbędą się od wtorku do czwartku o godz. 20.00. Życie na własny rachunek?, Wspólnota – miejsce wzrostu czy przechowalnia? oraz Modlitwa – sposób na Boga czy na człowieka? – to tematy, nad którymi chcemy się zatrzymać, aby dobrze wystartować w nowy rok akademicki.

7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej. 8. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

– w środę – z lampionami lub świecami – zapraszamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes przez udział we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, nowennie i Mszy św. wieczornej;

– w czwartek zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie i Mszy św. o godz. 18.30, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; do udziału w wieczornej Mszy św. zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziny (po Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek);
– w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w piątek w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.30; o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe.

9. W sobotę w naszym kościele będzie śpiewał Walijski Chór Męski GWALIA SINGERS. Chór Mariański zaprasza do udziału w koncercie, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.30.

10. W przyszłą niedzielę, 9 października, obchodzić będziemy XI Ogólnopolski Dzień Papieski., który przypomni nam bł. Jana Pawła II jako Człowieka modlitwy. Uroczystą Mszę św. dziękczynną za naszego wielkiego Rodaka z prośbą o jego kanonizację odprawimy o godz. 9.30.

11. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz krakowskiego Hospicjum im. Św. Łazarza, które od 30 lat spieszy z pomocą osobom ciężko i przewlekle chorym oraz niepełnosprawnym. Natomiast tradycyjna zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczonych na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, odbędzie się w niedzielę 16 października.

12. Już dziś duszpasterze akademiccy zapraszają na KURS ALFA. Kurs jest cyklem 10 spotkań na temat podstaw wiary, spotkania zaczynają się kolacją i odbywają co tydzień, a udział w nich jest bezpłatny. Jedna edycja dla pracujących rozpocznie się w poniedziałek 17 października, w godz. 19.00—22.00 w Domu Parafialnym przy ul. Lea, druga edycja – dzień później na Miasteczku Studenckim, a trzecia – w Duszpasterstwie Akademickim w poniedziałek 24 października.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Kościele, który dynamicznie rozwija się na wszystkich kontynentach – poza Europą. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Kazimierz Płonczyński, z ul. Rydla;

† Kamila Celina Tarnawska, z ul. Skarbińskiego;

† Bronisław Nizioł, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *