Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą — 16.10.2011

1. Przeżywamy dziś 33. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pragniemy wnieść swój wkład w budowę żywego pomnika ku czci Jana Pawła II i – jak to było wcześniej zapowiadane – zbieramy przed kościołem ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. W zeszłą niedzielę wsparliśmy Hospicjum Domowe dla Dzieci ALMA SPEI. Wolontariusze z hospicjum z serca dziękują za wszelkie ofiary, a zebrali w sumie ponad 20 tysięcy złotych. Dołączamy się do tych podziękowań tradycyjne Bóg zapłać!

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

4. Serdecznie zapraszamy na Studencki Kurs Przedmałżeński dedykowany tym, którzy się nie spieszą. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 18 października o godz. 19.00 w kawiarence na poddaszu. Kurs zawiera 21 tematów małżeńskich ważnych w XXI wieku. Polecamy go szczególnie narzeczonym i parom, które chcą się dobrze przygotować do małżeństwa. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej DA „Na Miasteczku”.

5. Ks. Katecheta zaprasza na bardzo ważne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: spotkanie odbędzie się w czwartek 20 października o godz. 19.00 w sali akademickiej (w budynku duszpasterstwa akademickiego za kościołem).

6. Duszpasterze akademiccy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie studentów na czuwanie różańcowe, które rozpocznie się w naszym kościele w najbliższą sobotę 22 października o godz. 21.00, a zakończy Mszą św. około godz. 1.00 w nocy.

7. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w środę – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popieluszki, w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Natomiast w sobotę po raz pierwszy będzie obchodzone wspomnienie bł. Jana Pawła II; nasz Chór Mariański będzie śpiewał na pierwszej uroczystości odpustowej w Centrum bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach: w sobotę o godz. 12.00.

8. Zachęcamy gorąco wiernych pragnących pogłębić swoją wiedzę religijną i formację duchową do wzięcia udziału w cyklu spotkań z ks. prof. dr hab. Waldemarem Rakocym CM, biblistą, które będą się odbywały co dwa tygodnie w poniedziałki po Mszy św. o godz. 18.30 (w ramach Kręgu biblijnego). Pierwsza konferencja «O miłości Boga względem człowieka» odbędzie się w poniedziałek 24 października.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. świadectwo lekarza, który zrezygnował z metody in vitro na rzecz naprotechnologii. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Edward Brygider, z ul. Warmijskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *