Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą — 13.11.2011

1. Dziś w kościołach czytany jest List pasterski Episkopatu Polski o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji). Osoby zainteresowane treścią Listu mogą otrzymać jego tekst w zakrystii, List jest także umieszczony na stronie internetowej naszej parafii: www.misjonarska.org.pl.

2. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00.

3. Dziś nasz Chór Mariański wystąpi z koncertem patriotycznym z okazji Święta Niepodległości: koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską na drugą konferencję ks. prof. Waldemara Rakocego CM. W poniedziałek, 14 listopada, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 ks. Profesor przybliży nam, jaka jest Chrześcijańska wizja ogólnoludzkiego braterstwa pomimo różnic religijnych, światopoglądowych, społecznych czy płci.

5. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu biblijnego, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, że żywność z Banku Żywności będzie wydawana w najbliższy czwartek w godz. 14.00 – 17.00; o zgłoszenie się proszone są osoby umieszczone na liście wywieszonej na drzwiach Klubu Parafialnego.

7. Szkoła Podstawowa nr 12 (przy Al. Kijowskiej 3) serdecznie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę 19 listopada w godz. 10.00 – 12.00.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

9. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół wyżej ceni i silnie zaleca grzebanie ciała, a kremacje jedynie dopuszcza i toleruje oraz dlaczego narodowym mottem Stanów zjednoczonych jest zwrot: W Bogu pokładamy nadzieję. Z kolei Niedziela zamieszcza m.in. wywiad z bpem Wojciechem Polakiem pod znamiennym tytułem: Zamiast walki z krzyżem trzeba podjąć walkę z kryzysem. Do nabycia są także inne czasopisma, wśród nich Różaniec i najnowszy numer dominikańskiego Listu, zatytułowany Jak [nie] uciec przed starością? W zakrystii można nabyć także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok, w promocyjnej cenie 4 złote za sztukę.

10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Anna Maria Kaczor, z ul. Żelechowskiego;

† Ewa Józefa Nowak, z ul. Skarbińskiego;

† Józefa Gurgul, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *