Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 27.11.2010

1. Dziś na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Plan spotkań rekolekcyjnych i rekolekcyjnej a zarazem pierwszopiątkowej spowiedzi znajdziemy w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

2. Dziś w kościołach czytane jest Słowo pasterskie Metropolity Krakowskiego na Adwent. Tekst Słowa Pasterskiego można otrzymać w zakrystii.

3. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w działalność Apostolatu Maryjnego – zapraszamy na dzisiejsze spotkanie w sali parafialnej o godz. 16.00.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.  W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dzieci – jak co roku – prosimy o przyniesienie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.

5. W poniedziałek, 28 listopada, obchodzić będziemy wspomnienie św. Katarzyny Labouré, której Matka Najśw. objawiła Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.

6. W poniedziałek zapraszamy na trzecią konferencję ks. prof. Waldemara Rakocego CM; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – czyli około godz. 19.20 – ks. Profesor opowie nam O przesłaniu Cudownego Medalika.

7. We środę, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne imieninowe życzenia: wszelkich potrzebnych darów Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.

8. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 9.30 i zakończy Mszą św. o godz. 18.30 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w intencji dziewcząt i chłopców ze służby liturgicznej i ich rodzin.

9. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.

 

10.  W pierwszą sobotę zapraszamy szczególnie na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

11.  Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza wszystkich pracowników, studentów i sympatyków na uroczystą Mszę Świętą Barbórkową, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 18.00 w Kolegiacie św. Anny. Przemarsz społeczności akademickiej na Mszę św. będzie miał uroczysty charakter i rozpocznie się o godz. 17.15 na ul. Czystej.

12.  Jak zwykle w Adwencie – członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia rozprowadzają przed kościołem opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy — od 6 zł (duże świece – w cenie 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy. W czasie Adwentu w kościele przy ołtarzu św. Antoniego będzie również wystawiony kosz na dary rzeczowe dla potrzebujących: produkty żywnościowe i środki czystości.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W najnowszej Niedzieli znajdziemy m.in. materiały poświęcone pielgrzymce Benedykta XVI do Beninu; Gość Niedzielny inauguruje adwentowy cykl: dlaczego warto kochać Kościół?, znajdziemy w nim także oceny exposé premiera Tuska, tekst o możliwych skutkach odchudzania krakowskiego budżetu oraz historię Kopciuszka, który został królową muzyki. Do nabycia jest również parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok, w cenie 4 złote za egzemplarz. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

14.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†   Kazimierz Józef Bielenin, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

†   Jan Opial, z ul. Krzywy Zaułek;

†   Lucyna Alicja Śluz, z Krzywy Zaułek;

†   Danuta Zofia Kozub, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *