Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 11.12.2010

1. Nieszpory niedzielne odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Nadal gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dorosłych i dzieci prosimy, aby przynosili na roraty lampiony lub świece.

3. W poniedziałek zapraszamy na czwartą konferencję ks. prof. Waldemara Rakocego CM; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – czyli po godz. 19.00 – ks. Profesor opowie nam O grzesznej stronie ludzkiej natury i o tym, jak można ją okiełznać. Udział w konferencji może być formą przygotowania do przedświątecznej spowiedzi świętej.

4. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy Al. Kijowskiej 8 zapraszają do szkoły na Wieczór wspomnień z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego: we wtorek, 13 grudnia, o godz. 17.00.

5. Przypominamy, że w naszej parafii działa Poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Z porady specjalistów można skorzystać w każdy czwartek od godz. 19.00 oraz w trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 w pokoiku przy zakrystii.

6. Zarząd i członkowie Stowarzyszenie Miłosierdzia składają serdeczne podziękowanie dla Pani Kierownik i Pracowników sieci Jubilat przy ul. Rydla 7 za wielką życzliwość i pomoc, a klientom za hojność okazaną w czasie przedświątecznej zbiórki artykułów spożywczych. Ofiarowane artykuły spożywcze wzbogacą świąteczne paczki i na pewno ucieszą potrzebujących wsparcia parafian.

7. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w sobotę, 17 grudnia, o godz. 14.00 w Klubie Parafial­nym; również w sobotę zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.

8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w sali parafialnej.

9. Już dziś zapraszamy serdecznie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa do uczestnictwa w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, we Mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej w intencji rodzin naszej parafii. Jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego udziału we wspólnej modlitwie dziękczynnej.

10. Ks. Kardynał – Metropolita zaprasza wiernych do udziału w pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej, która będzie dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II, a jednocześnie okazją do modlitwy o kanonizację papieża. Z okazji pielgrzymki ks. kard. Stanisław Dziwisz skierował do nas list, w którym nawiązał do pielgrzymki Jana Pawła II do Ziemi Świętej w 2000 roku: Podążając za natchnieniem bł. Jana Pawła II również nas powinno ogarnąć „gorące pragnienie” udania się w pielgrzymce do źródeł naszej wiary i kolebki Kościoła, aby w dwunastą rocznicę tamtej niezapomnianej pielgrzymki, siódmą rocznicę śmierci Ojca Świętego oraz pierwszą rocznicę wyniesienia do chwały ołtarzy Błogosławionego Rodaka dziękować w Ziemi Świętej Bożej Opatrzności za Jego beatyfikację, posługę na Stolicy Piotrowej, nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił – napisał ks. kard. Dziwisz. Pielgrzymka, na którą zaprasza ks. Kardynał oraz franciszkański Komisariat Ziemi Świętej, potrwa osiem dni, od 16 do 23 kwietnia. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie.

11. Ministranci rozprowadzają przed kościołem kalendarze parafialne na przyszły rok, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast w kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary rzeczowe: produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących pomocy.

12. U harcerzy można dziś przed kościołem nabyć kartki świąteczne.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejną katechezę z cyklu Kocham Kościół, specjalny dodatek historyczny o stanie wojennym, przygotowany przez IPN, oraz kompetentne omówienie nauczania Kościoła dotyczącego kary śmierci. Do nabycia jest także Niedziela, List i Różaniec.

14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bożena Migas, z ul. Kazimierza wielkiego;

† Aleksandra Strzebońska, z ul. Rydla;

† Eleonora Jagoda, z ul. Toruńskiej;

† Antoni Jurkiewicz, z ul. Nowowiejskiej;

† Maria Józefa Migas, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *