Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 05.02.2012

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali parafialnej;

Wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W środę rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy św. na nabożeństwo eucharystyczne i wspólną modlitwę za przyczyną naszej Pani z Lourdes.

4. W sobotę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 16.30 i 20.00 – jak błędnie podano w gazecie parafialnej.

 

Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sa­kramentu. Po Mszy św. odbędzie się w Klubie Parafialnym słodki podwieczorek dla osób samotnych i starszych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.

Natomiast główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy procesja światła, a po niej ks. biskup Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. Sakrament namaszczenia chorych będzie można przyjąć także po Mszy św. o godz. 18.30, jak i po pozostałych Mszach Świętych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o medycynie Pana Boga czyli sakramencie chorych, a w dodatku krakowskim – o tym, czy dobrym pomysłem jest organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† dziecko Radosław Jakubiec, z ul. Altanowej;

† Andrzej Gaberle, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *