Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 12.02.2012

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświet­nienie uroczystości odpustowych ku czci Najśw. Maryi Panny z Lourdes, które odbyły się w dniu wczorajszym.

2. W miniony czwartek zakończył się konwent polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, w którym uczestniczyło 5 księży z tutejszego domu Zgromadzenia. W czasie konwentu posługę prowin­cjała podjął nowy ks. wizytator Kryspin Banko, wybrany w głosowaniu księży przynależących do prowincji. Nowemu Księdzu Wizytatorowi życzymy owocnej posługi dla dobra Zgromadzenia Księży Misjonarzy i prowadzonych przezeń dzieł.

3. W naszej parafii kilkumiesięczną praktykę duszpasterską rozpoczął diakon Adam Sejbuk, który w seminarium Księży Misjonarzy przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Ks. Diakonowi życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługiwania w naszej parafii.

4. O. Włodzimierz Siek, który był naszym gościem tydzień temu, serdecznie dziękuje za ofiary przeka­zane na potrzeby Kościoła na Syberii: wierni ofiarowali na ten cel 20.750 złotych i niewielkie sumy w walutach obcych.

5. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

6. We wtorek odbędzie się comiesięczne zebranie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; zebranie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Gość Niedzielny jak zwykle zamieszcza wiele ciekawych tekstów: przeczytamy m.in. o tym, dlaczego dzietność Polaków jest mniejsza niż w Chinach, gdzie państwo ustawowo ogranicza liczbę potomstwa, oraz o operacjach dzieci w łonie matki, które są wykonywane tylko w Ameryce i… w Bytomiu. Do nabycia jest także m.in. nowy numer miesięcznika List i miesięcznika Różaniec.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marian Gara, z ul. Królewskiej 94/7;

† Maria Kałuża, z ul. Lea 114a/10;

† Henryk Stanisław Kornafel, z ul. Skarbińskiego 10/71;

† Helena Czechowska, z ul. Rydla 3/5.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *