Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą — 19.02.2012

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 3 czerwca.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

5. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Już dziś wyrażamy ogromną wdzięczność za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc najbiedniejszym.

6. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Apostolatu Maryjnego zapraszamy na comiesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 26 lutego o godz. 16.00 w sali parafialnej.

7. W niedzielę 4 marca o godz. 12.30 w sali akademickiej odbędzie się kiermasz strojów pierwszokomunijnych; będzie można kupić, a także przekazać lub sprzedać strój pierwszokomunijny lub dodatki do stroju dla dziecka.

8. Napisali do nas rodzice 6 letniego Kuby, który choruje na białaczkę: Pragniemy wyrazić wielką wdzięczność parafianom parafii p.w. NMP z Lourdes w Krakowie za cenną pomoc okazaną nam w zbieraniu funduszy na leczenie naszego syna. Podczas kwesty w dniu 29 stycznia br. zebrano 12 tysięcy zł. Serdeczne Bóg zapłać!

9. W dniach 26 – 29 lutego 2012 r. w Bazylice Mariackiej w Krakowie odbędą się wielkopostne REKOLEKCJE DLA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW. Poprowadzi je bp Damian Muskus. Spotkania będą się rozpoczynać codziennie o godz. 18.30 Mszą świętą z homilią. Po Mszy świętej zostanie wygłoszona konferencja rekolekcyjna.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym jakie korzyści płyną dla człowieka z podjęcia postu? Do nabycia są także nowe numery Niedzieli, dominikańskiego Listu oraz nowe pismo dla kobiet List do Pani. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest najnowszy numer pisma studenckiego Na Miasteczku.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Bronisław Patoła z ul. Rydla;

†        Roman Ratyński z ul. Chocimskiej;

†        Wanda Macherzyńska z ul. Chocimskiej;

†        Anna Maria Semetkowska z ul. Chmiela;

†        Emilia Pszczółkowska z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *