Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 26.02.2012

1. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy do udziału w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, a na Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

2. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji misji, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

· w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych;

· w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci;

· w sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo będzie zbierało przed kościołem ofiary pieniężne, które będą przeznaczone na zakup żywności dla parafian w potrzebie. Stowarzyszenie przekaże także prośbę o wsparcie Stowarzyszenia przez przekazanie 1% podatku, który zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom, letni wypoczynek dzieci i zakup szkolnych podręczników. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

6. Na tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 marca, o godz. 12.30 do sali akademickiej.

7. W przyszłym tygodniu rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej, a dla uczniów klas pierwszych we wtorki o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne: rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Jan Marek Kaczmarek CM, a dla studentów – o. Dariusz Dańkowski SJ. Plan rekolekcji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

9. Tegoroczna wielkopostna dekoracja zwraca naszą uwagę na konieczność przebaczenia i pojednania z bliźnimi. Przy głównym wyjściu z kościoła są wyłożone teksty, które mogą nam pomóc w rozważeniu tego ważnego tematu i dokonaniu aktu przebaczenia. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest także nowy, wielkopostny numer naszego pisma Z życia Parafii

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym m.in. przeczytamy m.in. o tym, czy rodzice maja obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą do kościoła i żyją bez ślubu kościelnego oraz o antykościelnej manipulacji, dokonanej niedawno na łamach Gazety Wyborczej. Do nabycia jest także Niedziela, dominikański List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży, a członkowie Wspólnoty Żywego Różańca mogą nabyć pismo Różaniec.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józef Stabrawa, z ul. Chocimskiej;

† Krystyna Orska, z ul. Ogrodniczek;

† Irena Małgorzata Malkiewicz, z u. Goetla;

† Maria Szewczyk, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *