Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego) — 15.04.2012

1. Siostry Miłosierdzia wraz z wolontariatem na rzecz ubogich dziękują naszym Parafianom za wsparcie finansowe, które uzyskali w Niedzielę Palmową: serdeczne Bóg zapłać! za modlitwy i ofiary w wysokości blisko 2,5 tys. złotych.

2. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, złożą dziś swoje ofiary do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.

3. Dziś naszych Parafian starszych, samotnych i ubogich zapraszamy do Klubu Parafialnego na podwieczorek wielkanocny o godz. 16.00.

4. Dziś zapraszamy do szczególnej modlitwy o miłosierdzie dla ludzkości i całego świata: Godzina miłosierdzia połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. o 17.30.

5. W czwartek, 19 kwietnia, przypadnie 7. rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI na Stolicę Piotrową. O błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego i jego posługi na rzecz Kościoła powszechnego modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.30.

6. W piątek, 20 kwietnia, mija 3. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy prosić dobrego Boga w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

7. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie św. Brata Alberta przed kościołem będzie zbierało ofiary na utrzymanie kuchni dla ubogich.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek Jezusa Miłosiernego z Koronką do Bożego Miłosierdzia, przeczytamy też o historii jedynego obrazu Miłosierdzia Bożego powstałego pod okiem św. siostry Faustyny, o bioenergoterapii, która nie pochodzi od Ducha Świętego i o karygodnych zaniechaniach w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Do nabycia są także inne czasopisma.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Amalia Dańda, z ul. Żelechowskiego;

† Maria Rozalia Zastawny, z ul. Obopólnej;

† Bogusław Marek Chudzik, z ul. Staszczyka;

† Zofia Pasek, z ul. Spokojnej;

† Maria Marta Węgrzyn, zamieszkała ostatnio na ul. Prądnickiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *