Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną — 29.04.2012

1. W ubiegłą niedzielę nasz Chór Mariański na konkursie Małopolskim w Niepołomicach zdobył pierwszą nagrodę „Złotą Strunę” oraz nagrodę pieniężną. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu, a jednocześnie zachęcamy do udziału w tej formie pracy artystycznej w naszej parafii.

2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.

3. W dniach od 1 do 2 maja w Piekarach koło Krakowa organizowany jest przez Kleryków misjonarskich coroczny Przegląd Piosenki religijnej Vincentiana. Nasi alumni zapraszają młodzież, ale i całe rodziny na to święto dzielenia się radością, muzyką i wiarą. Wstęp jest bezpłatny.

4. Już od jutra – od poniedziałku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z czytankami o łaskach uzyskanych za przyczyną Matki Bożej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, środę i piątek wyłącznie po południu: w godz. 16.00 – 18.00.

6. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na obchody Rocznicy Beatyfikacji Jana Pawła II.

7. Najbliższa środa będzie pierwszą środą miesiąca. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes: na procesję światła i nabożeństwo majowe o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej i uroczystą Mszę Świętą. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

8. W środę przypada dzień imienin ks. Zygmunta Czekańskiego. Drogiemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia potrzebnych łask Bożych i polecamy ks. Zygmunta modlitwom wiernych.

8. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

9. W piątek w Krakowie obchodzone jest święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca: od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną,  okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.

10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

11. W ramach Nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika – zapraszamy naszych wiernych do udziału w pielgrzymce naszego dekanatu do grobu św. Patrona w katedrze wawelskiej: uczestnicy zbiorą się w katedrze w najbliższą sobotę, 5 maja, o godz. 17.30.

12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Wąchocka (opactwo cystersów), Bodzentyna (kolegiata) i Skarżysko-Kamiennej (sanktuarium maryjne) w sobotę 26 maja. Zapisy będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

13. Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje wypoczynek dla osób starszych w ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zembrzycach w dniach 14 – 28 czerwca br. Szczegółowe informacje i zapisy – w Klubie Parafialnym w poniedziałki w godz. 14.30 – 16.30.

14. Odpowiadając na wezwanie Naszych Pasterzy z poprzedniej niedzieli, „by Ewangelia nie była bezdomna”  pragniemy, aby Dobra Nowina jeszcze mocniej zagościła także w szczególnym miejscu, jakim jest Areszt Śledczy przy ul. Montellupich .W związku  z tym w przyszłą niedzielę 6 maja po każdej Mszy św. w zakrystii będzie można kupić Biblię Tysiąclecia w wyjątkowej cenie i ofiarować ją na własność nieznanemu nam więźniowi. Ks. Zieliński wraz z Młodzieżą Misjonarską zaniesie do aresztu te egzemplarze i przedstawi sprawozdanie. Bardzo zachęcamy Parafian, aby włączyli się w tę akcję ewangelizacji i nawracania ubogich, jakimi niewątpliwie są aresztanci.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do zakupienia jest m.in. nowy numer Gościa Niedzielnego (z filmem o Janie Pawle II na płycie CD), Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i miesięcznika Różaniec.

16. Ze smutkiem pragniemy poinformować, że zmarł śp. Antoni Zygadło – ojciec ks. Mariusza. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Tarnowie 2 maja o godz. 11.00 w Kościele Księży Misjonarzy. Prosząc o łaskę nieba dla zmarłego Antoniego księdzu Mariuszowi składamy szczere wyrazy współczucia.

17. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Antoni Zygadło

† Cecylia Ciaranek, z ul. Armii Krajowej 7;

† Augustyn Józef Lichoń, z ul. Żelechowskiego 4/42;

† Janina Kwaśniewska, z ul. Królewskiej 82/93.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *