Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną — 13.05.2012

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom Pisma św. dla więźniów. Zakupiono i przewieziono do aresztu przy ul. Montelupich przeszło 480 egzemplarzy Pisma św. Ponieważ osadzonych jest tam przeszło 600 osób – można jeszcze dołączyć do tej akcji [np. poprzez przelew bankowy z dopiskiem „Biblia dla więźniów”; nr konta parafii znajdziemy przy wyjściu z kościoła].

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, z czytankami o łaskach uzyskanych za przyczyną Matki Bożej.

3. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Macieja, Apostoła, a w środę, 16 maja, obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. Czwartkowa, cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu – wyjątkowo – rozpocznie się dopiero o godz. 12.00.

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Wąchocka, Bodzentyna i Skarżysko-Kamiennej w najbliższą sobotę, 19 maja. Zapisy będą jeszcze przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.

8. W związku z Pierwszą Komunią Świętą, dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 19 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.

9. Zgodnie z zapowiedzią – Siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus zbierają dziś przed kościołem ofiary na budowę klasztoru i świetlicy dla dzieci w Niegowici. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone ofiary.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, kto do kogo dopłaca – w specjalnym dodatku o zasadach finansowania Kościoła w Polsce, i o tajemniczym ginięciu pszczelich rojów. Do zakupienia jest także Niedziela, List i List do Pani.

11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Tadeusz Roman Zajda, z ul. Altanowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *