Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy — 03.06.2012

1. W minionym tygodniu w kościele zostały zainstalowane nowe urządzenia do projekcji tekstów i multimediów, a z inicjatywy i na koszt naszej parafianki z ul. Warmijskiej – profesor szkoły średniej – przy ołtarzach bocznych zostały zainstalowane balustrady (co nawiązuje do dawnego wystroju naszego kościoła).

2. Dziś w Kościele w Polsce po raz piąty obchodzimy Święto Dziękczynienia. Święto jest okazją do wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie: ofiary na ten cel można składać do skarbon przy wejściu do kościoła do następnej niedzieli włącznie.

3. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

4. W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na procesję ze świecami o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej i Mszę Świętą, którą zakończy błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób lurdzki.

5. W czwartek, 7 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim.

6. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę; nie będzie jedynie dodatkowej Mszy św. dla przedszkolaków w kaplicy akademickiej. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i Aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary oraz oddaniem hołdu i czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, aby zewnętrzny wystrój stał się również znakiem naszej wiary. Prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.

7. Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych – przed uroczystością Bożego Ciała – odbędzie się we wtorek, 5 czerwca, o godz. 17.30 przed kościołem.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących wspólnot i grup:

· Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

· Kręgu biblijnego w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

· Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Przypominamy, ze do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakimi trzeba się stać, by wejść do królestwa Bożego oraz o kolejnej sprawie zwrotu majątku kościelnego, w której oskarżenia okazały się bezpodstawne. Do nabycia jest także m.in. Niedziela, List do Pani i Różaniec.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zdzisław Stefan Zawrzykraj, z ul. Piastowskiej;

† Mieczysław Stefan Gawlik, z ul. Królewskiej;

† Zygfryda Rembalska, z ul. Królewskiej;

† Zdzisława Brygider, z ul. Warmijskiej;

† Krystyna Tuzel, z ul. Skarbińskiego.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *