Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą — 08.07.2012

1.      W okresie wakacyjnym nieszporów niedzielnych nie będzie.

2.      Już dziś informujemy, że poniedziałkowych katechez przedmałżeńskich w sierpniu nie będzie.

3.      Przez cały lipiec i sierpień w naszym kościele w tygodniu nie są odprawiane Msze Święte o godz. 9.00 i 20.00. W dni powszednie okazja do spowiedziw godz. 6.00 – 8.00 i 18.00 – 19.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00.

4.      W środę, 11 lipca, obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

5.      XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszy z Wawelu w poniedziałek 6 sierpnia. W zakrystii już dziś można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.

6.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o ruchu oazowym, przez który przeszło aż 2 miliony Polaków i który nadal ma się dobrze, o wyroku sądu w Kolonii, który został określony mianem „wielkiej bzdury” i o tym, dlaczego św. Rita cieszy się taką popularnością na całym świecie. Do nabycia jest także Różaniec, w którym znajdziemy sposób na mądry i twórczy odpoczynek, orazList, który przedstawia różne oblicza katolicyzmu na świecie. 

7.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Wojciech Kurowski, z ul. Lea;

†        Zofia Irena Krzyształowska, z ul. Piastowskiej;

†        Zofia Małyniuk, z ul. Rydla;

†        Wanda Niemczyk, z ul. Smoluchowskiego;

†        Wacław Zbigniew Kubaty, zamieszkały niegdyś przy ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *