Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – 26.08.2012

1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów w Gidlach, Leśniowie, Św. Annie i Częstochowie w sobotę 15 września. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

2. W środę podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3. Po przerwie wakacyjnej – od soboty, 1 września, wznowimy w dni powszednie Mszę św. o godz. 9.00. Kancelaria parafialna od poniedziałku 3 września będzie czynna również przed południem.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak entuzjastycznie witana jest ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która wędruje od Władywostoku do Fatimy w obronie życia, znajdziemy także jedyną w polskiej prasie rozmowę z patriarchą Cyrylem I z okazji podpisania dokumentu o pojednaniu narodów Polski i Rosji. Do nabycia jest także Niedziela oraz nowe numery dominikańskiego Listu i Różańca.

6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Irena Karkowska, z ul. Królewskiej 53/17;

† Stanisław Spólnik, z ul. Nawojki 6/34;

† Zygmunt Stanisław Greń, z ul. Żelechowskiego 6/15;

† Teodora Marianna Malinowska, z ul. Rydla 1/50;

† Jan Franciszek Rąpała, z ul. Lea 77/16.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *