Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 14.10.2012

1. Stowarzyszenie Miłosierdzia serdecznie dziękuje za ofiary na rzecz potrzebujących, złożone w ubiegłą niedzielę: zebrano do skarbon 4.018 złotych. Dziś, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, Stowarzyszenie zaprasza na tradycyjne spotkanie dla parafian starszych i samotnych, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Klubie Parafialnym.

2. W październiku codziennie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: dla wszystkich o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

3. W poniedziałek, 15 października, odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.

4. We wtorek, 16 października, odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: początek o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. We środę zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozpocznie się ono o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W czwartek, 18 października, przypada święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia, w piątek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

7. Wszystkich naszych parafian, a szczególnie tych wątpiących i poszukujących zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Ewangelizacja Krakowa. Szczegóły tego spotkania możemy znaleźć na plakacie przy wejściu do kościoła.

8. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Misyjna i zainauguruje tydzień modlitwy w intencji misji. Ponieważ w tym roku już przez cztery niedziele mieliśmy okazje do materialnego wsparcia misjonarzy – składka zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace remontowe w budynkach parafialnych, m.in. na poprawę systemu ogrzewania budynków, a także na zabezpieczenie przed stratami ciepła.

9. Dziś – jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

10. Również dziś przed kościołem wolontariusze zbierają podpisy dla poparcia inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Bronowic pod nazwą Zielone Bronowice, mającej na celu obronę terenów zielonych w naszej dzielnicy.

11. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w dzieło Wspólnoty Żywego Różańca. Informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii.

12. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o rozpoczętym Roku Wiary. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i List do Pani.

14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Edward Madej, z ul. Krzywy Zaułek;

† Jerzy Sawczyński, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Elżbieta Iwona Kuźma, z ul. Lea;

† Kazimiera Sienkiewicz, z ul. Obopólnej;

† Zbigniew Andrzej Kochmański, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *