Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 21.10.2012

1. Z radością podajemy do wiadomości, ze Arcybiskup Metropolita Krakowski dekretem z dnia 10 października br. ustanowił nasz kościół Miejscem Świętym w czasie trwania Roku Wiary. Nawiedzając Miejsce Święte i uczestnicząc w nim w świętych obrzędach lub pozostając przez stosowny czas na modlitwie – można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub wiernych zmarłych. Więcej szczegółów znajdziemy w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…, który ukaże się za tydzień.

2. Bóg zapłać! za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin: do skarbon zebrano 5.400 złotych.

3. W październiku codziennie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: dla wszystkich o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do piątku dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

4. Kartki na wypominki za zmarłych prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

5. W poniedziałek, 22 października, w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.

6. Jak zwykle w czwartą środę miesiąca – ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

7. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Seminarium Wiary. Seminarium jest cyklem 9. spotkań i pozwala odnowić, a często zbudować żywą i osobistą relację z Bogiem. Pierwsze spotkanie Seminarium Wiary odbędzie się w czwartek, 25 października, o godzinie 20.00 w Duszpasterstwie Akademickim. Szczegółowe informacje o Seminarium i zgłoszeniach można uzyskać po Mszy św. w zakrystii u dyżurujących studentów.

8. Studenci zapraszają Wszystkich Parafian na Czuwanie Różańcowe – w tym roku pod hasłem „Maryja wzorem wiary” – które rozpocznie się w sobotę, 27 października, o godzinie 21.00 i zakończy Mszą św. o północy.

9. W przyszłą niedzielę, 28 października, gościć będziemy w naszym kościele ks. Jana Jarco, proboszcza parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, który wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych; składka niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła na Klinach-Zaciszu.

10. W przyszłą niedzielę przed południem będzie można nabyć przed kościołem lampiony nagrobne, rozprowadzane przez Młodzież Misjonarską, i w ten sposób wesprzeć działalność dobroczynną parafii.

11. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28 października, o godz. 16.00 w sali parafialnej.

12. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w nocnej adoracji eucharystycznej w sanktuarium w Łagiewnikach – w nocy z 5 na 6 listopada. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii swój udział w adoracji.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o kolejnej młodości kół Żywego Różańca – w Polsce setki tysięcy wiernych należą do kółek różańcowych (zapraszamy do nich również naszych wiernych, którzy do Żywego Różańca jeszcze nie należą), przeczytamy także, na czym polegają badania nagrodzone tegorocznym Noblem medycznym oraz o komunistycznych szpiegach na Soborze Watykańskim II. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec, List do Pani i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł, bo z filmem na płycie DVD.

14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Helena Maria Besztocha, z ul. Smoluchowskiego;

† Ewa Bigaj, z ul. Rolniczej;

† Jadwiga Wójcik, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Kazimiera Maria Buchner, z Al. Kijowskiej;

† Bronisława Grobelna, z ul. Krzywy Zaułek.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *