Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła — 28.10.2012

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prace remontowe w budynkach parafialnych: zebrano na ten cel 11.500 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont klatki schodowej koło kancelarii, modernizację ogrzewania w sali parafialnej i prace remontowe w Klubie Parafialnym.

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych dla przedszkolaków i młodzieży w kaplicy akademickiej.

3. W piątek przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna. Piątek jest także pierwszym piątkiem miesiąca: jak zwykle od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną.

4. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

5. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza św. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

6. Począwszy od piątku aż do Wielkiej Środy, to jest do 27 marca 2013 r., będziemy odprawiać codziennie dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

8. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w nocnej adoracji eucharystycznej w sanktuarium w Łagiewnikach – w nocy z 5 na 6 listopada. Dokładne informacje na temat adoracji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii swojego udziału w adoracji.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaże i zdjęcia z akcji ewangelizacyjnej w naszym mieście, przeczytamy też o roli Jana XXIII w kryzysie wokół Kuby 50 lat temu i o absurdalnych zarzutach wobec filmu Bitwa pod Wiedniem. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, List do Pani, Różaniec oraz Droga i Miłujcie się! dla młodzieży. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

10. Jak każdego roku – przed uroczystością Wszystkich Świętych przed naszym kościołem można nabyć lampiony nagrobne. Młodzież Misjonarska dochód z rozprowadzanych lampionów przeznacza na działalność dobroczynną, a nabywcom lampionów ofiarowuje tekst modlitwy za bliskich zmarłych.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Irena Izmaiłow, z ul. Lea;

† Małgorzata Janina Karaś, z ul. Nowowiejskiej;

† Amalia Owca, z ul. Rolniczej;

† Tadeusz Golda, z ul. Warmijskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *