Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 04.11.2012

1.Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii (wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej). Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.

2.Nasza parafia została zaproszona do udziału w nocnej adoracji eucharystycznej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w nocy z poniedziałku na wtorek (z 5 na 6 listopada). Bardzo liczymy na włączenie się naszych parafian w całonocne czuwanie eucharystyczne i prosimy o zgłaszanie w zakrystii swojego udziału w adoracji. Więcej informacji na temat czuwania możemy znaleźć w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

3.Duszpasterze akademiccy oraz Akademia Górniczo-Hutnicza zapraszają na koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia, który odbędzie się z okazji «Dni Jana Pawła II» we wtorek, 6 listopada, w Klubie Studio na Miasteczku Akademickim; początek o godzinie 20.00, wstęp wolny.

4.W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5.Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6.Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza po odbiór artykułów spożywczych z Banku Żywności w czwartek od godz. 14.00 do Klubu Parafialnego

7.W piątek przypada w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Uroczystą Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się w naszym kościele rejonowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

8.W następną niedzielę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 9.30. Zapraszamy także serdecznie na Mszę św. o godz. 16.30, a po Mszy św. na koncert «W drodze do Niepodległości», poświęcony pamięci Ireny Sandeckiej, z udziałem solistów, aktorów i naszego Chóru Mariańskiego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o modzie na wiarę w reinkarnację, która jest nie do pogodzenia z nauką Kościoła. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i List do Pani.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Kawecka, z ul. Goetla;

† Zdzisław Drejak, z ul. Smoluchowskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *