Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 09.12.2012

1. Dziś na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Plan spotkań rekolekcyjnych i rekolekcyjnej spowiedzi był podany w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, jest też wywieszony w gablotach w wejściu do kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będzie można złożyć w przyszłą niedzielę do skarbon znajdujących w nawie głównej kościoła.

3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy św. o Matce Bożej, która jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Wszystkich prosimy o przynoszenie świec lub lampionów, a dzieci – także serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.

5. Zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 11 grudnia; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Artykuły spożywcze dla ubogich z Banku Żywności będą wydawane w Klubie Parafialnym w czwartek, 13 grudnia, od godz. 14.00.

7. Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza w piątek do modlitwy w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w czasie Mszy św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się już w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

9. W tym roku wybitny kompozytor krakowski Juliusz Łuciuk obchodzi 85. rocznicę urodzin. Z tej racji w przyszłą niedziele zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 i koncert poświęcony jego twórczości. W koncercie wezmą udział: Orkiestra Arcelor Mittal Poland pod dyrekcją Jana Ignatjuka i nasz Chór Mariański.

10. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: CARITAS zebrane pieniądze przeznacza zwykle na zorganizowanie zimowiska i wakacji dla dzieci oraz dofinansowanie prowadzonych placówek – rodzinnych domów dziecka  czy Domu Matki i Dziecka. W kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest również wystawiony kosz na dary rzeczowe dla potrzebujących: produkty żywnościowe i środki czystości.

11. Dziś – zgodnie z zapowiedzią – przed kościołem można złożyć ofiarę na utrzymanie jadłodajni dla ubogich Pani Sawickiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy drugim odcinek adwentowego cyklu o podstawowych prawdach nowego życia, interesujący wywiad z agnostykiem – Czesławem Bieleckim oraz reportaż z miejsca, gdzie dzieci poczynają się na szkle. Do nabycia jest również Niedziela, List do Pani i inne pisma oraz parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok.

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†  Adam Augustyn Serwin, z ul. Lea;

†  Wiktor Adam Skowroński, z ul. Krzywy Zaułek;

†  Bronisław Kita, z ul. Rydla;

† Maria Józefa Pilarczyk, z ul. Skarbińskiego;

† Jan Krzysztof Styś, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *