Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 27.01.2013

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Chór Mariański zaprasza dziś na koncert kolęd w kościele ewangelickim pw. św. Marcina przy ul. Grodzkiej o godz. 18.00 [w ramach Koncertów Albertyńskich] oraz w sobotę, 2 lutego, na Mszę św. i kolędowanie w kościele Księży Misjonarzy przy ul. św. Filipa o godz. 17.15.

3. Od jutra wznawiamy w naszej parafii wizytę księży w domach parafian. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· jutro, w poniedziałek – ul. Królewska numery nieparzyste oraz numery 82 i 84;

· we wtorek – ul. Królewska numery 88, 90, 92 i 94;

· w środę – ulice Obopólna i Warmijska;

· w czwartek – ul. Lea numery nieparzyste;

· w piątek – ul. Lea numery parzyste;

· w sobotę – ulice Czarnowiejska i Staszczyka;

· w niedzielę, 3 lutego – ul. Piastowska.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 lutego, okazja do spowiedzi świętej w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00. Od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.  

5. W sobotę, 2 lutego, przypada w liturgii święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 i 18.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 20.00!]. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice, a po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi.

6. Od przyszłej niedzieli, 3 lutego, będą odprawiane dodatkowe Msze Święte w kaplicy akademickiej: dla przedszkolaków o godz. 11.00 i dla młodzieży o godz. 12.15.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę z głośnym filmem Ludzie Boga, inspirowanym prawdziwą historią męczeństwa francuskich trapistów w górach Algierii i poruszająca rozmowę z polskim trapistą o. Michałem Zioło, który przyjął habit z rąk jednego z ocalałych mnichów, przeczytamy także o ogólnoeuropejskiej akcji, która ma na celu ograniczenie finansowania aborcji z pieniędzy Unii Europejskiej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, nowy numer pisma Różaniec, Ola i Jaś dla najmłodszych oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Rudolf Józef Czajecki, z ul. Staffa;

† Stefania Łucja Surowiak, z ul. Królewskiej;

† Danuta Helena Turecka, z ul. Armii Krajowej;

† Władysława Szwarc, z ul. Skarbińskiego;

† Jadwiga Janina Kaszuba, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *