Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 03.02.2013

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

·        dziś, w niedzielę – ul. Piastowska.

·        w poniedziałek – ulice Spokojna, Urzędnicza i Ogrodniczek;

·        we wtorek – ul. Chocimska;

·        w środę – ulice Nawojki i Galla;

·        w czwartek – ulice Gramatyka, Staffa i Rolnicza;

·        w piątek – ul. Smoluchowskiego oraz kolęda dodatkowa.

Kolędę rozpoczynamy dziś o godz. 15.30, a w pozostałe dni o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup:

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
– Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
W środę rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy św. na nabożeństwo eucharystyczne i wspólną modlitwę za przyczyną naszej Pani z Lourdes.

5. W przyszłą niedzielę w archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

6. Podajemy do wiadomości, że dawny Dom Katolicki, usytuowany u zbiegu ulic Galla i Lea i od wielu lat użytkowany przez Stowarzyszenie U Siemachy, w dniu 1 lutego został przekazany parafii. Teraz niezbędne są prace organizacyjne i adaptacyjne, które posłużą przeznaczeniu budynku do nowych zadań, w ramach działalności parafii.   

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym [którego cena wynosi obecnie 4,50 zł] znajdziemy m.in. niepublikowany nigdzie wcześniej wywiad z ks. prymasem Józefem Glempem, przeczytamy także o niebezpiecznych farmaceutykach i historii jezuickich misji w Ameryce Południowej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, Różaniec i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z życia Parafii

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Herbert Szuszkiewicz, z ul. Nawojki;

† Stanisława Władysława Siudut, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Irena Helena Nawrot, z ul. Chocimskiej;

† Edward Józef Wójcik, z ul. Kazimierza Wielkiego.  

Bożemu Miłosierdziu polećmy także † Prymasa-Seniora, Kard. Józefa Glempa oraz † Ks. Krzysztofa Janusza, zmarłego we Francji, który w roku 1986/1987 pracował w naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *