Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 24.03.2013

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.

2. Jutro, w Wielki Poniedziałek, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.

3. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w sali parafialnej.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia (tzw. Ciemnicy) i adoracja do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

6. Już dziś zapraszamy na bezpłatną sesję dla małżonków na temat: Jak na co dzień budować szczęście w małżeństwie i rodzinie, która odbędzie się w DA «Na Miasteczku» w sobotę 13 kwietnia w godz. 9.00 – 12.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.  

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Witold Krzysztof Biernat, z ul. Smoluchowskiego;

† Janina Nowak, z ul. Chocimskiej;

† Andrzej Kowalczyk, z ul. Skarbińskiego;

† Kazimiera Wanda Jagiełowicz, z ul. Żelechowskiego;

† Jadwiga Koloch, z ul. Staffa;

† Jerzy Mikołaj Żurek, z ul. Obopólnej;

† Barbara Irena Słowik, z ul. Chodowieckiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *