Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2013

1. Drogim naszym Parafianom, Gościom i wszystkim Uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: wielu łask Bożych, ra­dości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas błogosławień­stwem i udziela wszelkich potrzebnych darów!

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrze Marii, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Misji.

3. Bóg zapłać także za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego; z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało prawie 250 świątecznych paczek, małych i dużych, dla Parafian chorych, samotnych, biednych i potrzebujących wsparcia.

4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie nieszporów oraz dodatkowych Mszy św. w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.

7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca: środa – z wieczorną uroczystością ku czci Naszej Pani z Lourdes, czwartek i piątek oraz sobota – z porannymi nabożeństwami maryjnymi.

9. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia – naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na podwieczorek wielkanocny do Klubu Parafialnego o godz. 16.00.

10. Wszystkich małżonków zapraszamy serdecznie na bezpłatną sesję na temat: Jak na co dzień budować szczęście w małżeństwie i rodzinie, która odbędzie się w DA «Na Miasteczku» w sobotę 13 kwietnia w godz. 9.00 – 12.00. Wcześniej należy się zapisać: można to uczynić w zakrystii do wtorku 9 kwietnia.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. fascynującą historię chusty znalezionej w pustym grobie przez św. Piotra (o czym mówi dzisiejsza Ewangelia) i poruszającą historię nawrócenia aktora odtwarzającego rolę Barabasza w filmie Pasja. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy najnowszy numer naszego pisma Z życia Parafii…

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†     Zofia Wiktoria Hołań, z ul. Lea;

†     Wojciech Kazimierz Obrok, z ul. Smoluchowskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *