Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Bożego Miłosierdzia – 07.04.2013

 1. Dziś naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na podwieczorek wielkanocny do Klubu Parafialnego o godz. 16.00.
 2. Również dzisiaj z racji święta Bożego Miłosierdzia zapraszamy wszystkich na okolicznościowe nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego o godz. 18.00.
 3. Jutro, w poniedziałek 8 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W czwartek – w 11. dniu miesiąca – o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia; osoby, które chciałyby przyjąć sakrament chorych, prosimy zgłosić w zakrystii przed Mszą św.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w piątek o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Małżonków zachęcamy do udziału w sesji na temat: Jak na co dzień budować szczęście w małżeństwie i rodzinie, która odbędzie się w DA «Na Miasteczku» w sobotę 13 kwietnia w godz. 9.00 – 12.00. Wcześniej należy się zapisać: można to uczynić w zakrystii do najbliższego wtorku.
 7. W przyszłą niedzielę Siostry Nazaretanki pracujące na wschodzie będą zbierały ofiary przy wyjściu z Kościoła na potrzeby ubogich dzieci i starszych ludzi na Białorusi. Polecamy tę kwestę łaskawości parafian.
 8. W Polsce Obrońcy życia podjęli inicjatywę obywatelską „Jeden z nas”. Ma ona na celu doprowadzenie do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Możemy poprzeć tę inicjatywę podpisując w zakrystii odpowiednią deklarację.
 9. Duszpasterstwo Akademickie „Na Miasteczku” organizuje Kurs Filipa, który odbędzie się w Mszanie Górnej w terminie od 12 do 14 kwietnia br. Więcej szczegółów zainteresowani znajdą na stronie duszpasterstwa. W zakrystii można się na ten kurs zapisać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. opowieść o życiu siostry Faustyny, którą Pan Jezus wybrał na Sekretarkę Bożego Miłosierdzia i o losach małżeństwa, które odnalazło Bożą miłość w trudnych doświadczeniach życiowych.
 11. Podczas Świąt Wielkanocnych sakrament chrztu św. przyjęli:
 • Anastazja Fila, córka Bronisława i Anny
 • Zuzanna Kwarcińska, córka Jakuba i Moniki
 • Paweł Długoń, syn Michała i Marty
 • Zuzanna Baścik, córka Wojciecha i Iwony
 • Piotr Szarek, syn Piotra i Katarzyny
 • Józef Flaga, syn Michała i Agaty
 • Agata Łuszkiewicz, córka Antoniego i Wandy

Gratulując rodzicom polecamy te rodziny opiece Matki Najświętszej.

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Stanisława Abramska z ul. Rydla;

† Marta Waleria Pruszyńska – Goudek z ul. Warmijskiej;

† Krystyna Felicja Bonenberg z ul. Lea

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *