Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2013

  1. Dziś rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Nawiedzeniu wszystkich bez wyjątku! Szczegółowy program przygotowania i peregrynacji był zamieszczony w ostatnim numerze naszego parafialnego czasopisma, jest też wywieszony przy wyjściach z kościoła. Przed prezbiterium kościoła znajdziemy skarbonę na intencje modlitewne do Pana Jezusa Miłosiernego, a na stoliku księgę czynów miłosierdzia i dobrych postanowień, ofiarowanych Panu Jezusowi w czasie Nawiedzenia. Bardzo prosimy liderów grup parafialnych, osoby «funkcyjne» i służbę liturgiczną o obecność na próbie uroczystości – w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.
  2. Dziś przed kościołem na stoisku Wydawnictwa św. Stanisława można nabyć literaturę poświęconą tematyce Bożego Miłosierdzia i inne publikacje.
  3. Codziennie o godz. 18.00 – za wyjątkiem środy – zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.
  4. Jutro obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione jak w dni powszednie [nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30].
  5. Stowarzyszenie Miłosierdzia podaje do wiadomości, że żywność dla ubogich z Banku Żywności będzie wydawana w Klubie Parafialnym w poniedziałek w godz. 14.00 – 17.00.  
  6. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Najświętszej Trójcy – przeżywać będziemy w naszej parafiiuroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.W związku z Pierwszą Komunią Świętą, dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 25 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.
  7. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła: zebrano na ten cel ponad 22 tysiące złotych. Wpłatę remontową można dokonywać również poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, a także w kancelarii parafialnej. Wysokość ofiar indywidualnych wynosi już 21.110 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! i wpisujemy ich do naszej parafialnej «Złotej Księgi».
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego w wielu krajach europejskich partie nazywające siebie chrześcijańskimi przestały takimi być oraz w jakich okolicznościach zginęli męczennicy z Otranto, kanonizowani w minioną niedzielę przez papieża Franciszka. Do nabycia jest także Niedziela, ChiT, List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci z dołączonym filmem o św. Janie Bosko.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefania Ewa Migdał, z ul. Lea;

† Jan Michał Miśkowiec, z ul. Spokojnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *