Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2013

1. W minione środę i czwartek przeżyliśmy w naszej świątyni uroczystości Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie przez wiernych Nawiedzenia: P. Organiście, panom Kościelnym, służbie kościelnej, Chórowi Mariańskiemu, służbie liturgicznej i grupom parafialnym, a szczególnie studentom DA «Na Miasteczku». Dziękujemy serdecznie wszystkim Wiernym, którzy stworzyli przejmująca atmosferę modlitwy i spotkania z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Niech Pan Jezus sprawi, że Nawiedzenie przyniesie obfite owoce dobra w naszej parafii i w naszych domach.

2. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.

3. Codziennie o godz. 15.00 zachęcamy do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Zachęcamy także do wpisania swoich myśli, postanowień, czynów miłosierdzia czy refleksji do wyłożonej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa Księgi Nawiedzenia.  

4. Z radością podajemy do wiadomości, że w dniu wczorajszym święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym na Stradomiu otrzymało czterech misjonarzy: ks. Tomasz Dulski, ks. Jakub Hiler, ks. Paweł Jakób i ks. Adam Sejbuk. Neoprezbiterzy odprawią Mszę św. prymicyjną w naszym kościele w najbliższą środę, 29 maja, o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału.

5. W czwartek, 30 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim. Weźmie w niej udział również nasz Chór Mariański, który stworzy muzyczną oprawę liturgii przy II ołtarzu.

6. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy św. w kaplicy akademickiej. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i Aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi ks. dr Michał Mierzwa, rektor WSD św. Cyryla i Metodego w Krakowie. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary oraz oddaniem hołdu i czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, aby zewnętrzny wystrój stał się również znakiem naszej wiary. Prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.

Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych – przed uroczystością Bożego Ciała – odbędzie się we wtorek, 28 maja, o godz. 17.00 przed kościołem.

7. W piątek, 31 maja, zakończymy nabożeństwa majowe, a Mszą św. o godz. 18.30 i procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpoczniemy obchody oktawy Bożego Ciała.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające; w sobotę o godz. 18.00 zainaugurujemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Wadowicach, Kętach, Żywcu i Rychwałdzie, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Zapisy i wpłaty: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku koło zakrystii.

10. W poniedziałki, środy i piątki są jeszcze wolne miejsca na zajęciach świetlicowych w Domu Katolickim. Zatem serdecznie zapraszamy emerytów (nie tylko z naszej parafii) oraz dzieci i młodzież na zajęcia. Bardzo prosimy pobrać w zakrystii deklarację zgłoszenia i przyjść z nią w ciągu tygodnia do Klubu Parafialnego.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o beatyfikowanym włoskim księdzu, zamordowanym przez sycylijską mafię oraz o tym, dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy kochali Jana Pawła II. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci z dołączonym filmem o św. Janie Bosko.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zbigniew Koziarowski, z ul. Beniowskiego;

† Stanisław Romanowski, z ul. Lea;

† Mieczysława Agnieszka Szmigielska, z ul. Lea;

† Eugeniusz Tarnawa, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Janusz Piotr Tylek, z ul. Galla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *