Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 09.06.2013

 1. W czerwcu codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 2. Przypominamy, że do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 3. We wtorek – w 11. dniu miesiąca – o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia; osoby, które chciałyby przyjąć sakrament chorych, prosimy zgłosić w zakrystii przed Mszą św.
 4. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji wszystkich studentów przystępujących do sesji egzaminacyjnej, która zostanie odprawiona we wtorek 11 czerwca o godzinie 20.00.
 5. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele: dziewczęta na spotkania Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w czwartki o godz. 17.00.
 6. W czwartek, 13 czerwca, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, przypada dzień imienin kapłanów pracujących w naszej parafii: ks. Antoniego Bobaka i ks. Antoniego Miciaka. Drogim Solenizantom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona.
 7. W piątek, 14 czerwca, Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne.
 8. W następny weekend w naszym kościele wystąpią cztery chóry, biorące udział w IV Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym CRACOVIA CANTANS (w którym uczestniczy również nasz Chór Mariański). W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 będą śpiewały chóry z Łotwy, z Siedlec i z Leżajska, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi chór z Gdańska.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, ofiary zbierane na tacę zostaną w całości przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych, które wkrótce się rozpoczną.
  „Podajemy do wiadomości, że osoby dokonujące darowizny na remont Kościoła mogą odliczyć podarowane kwoty w rocznym zeznaniu podatkowym (o ile nie przekraczają one 6 % ich dochodów).

  Dokumentem uprawniającym do skorzystania z ulgi jest posiadanie dowodu wpłaty darowizny na rachunek bankowy Parafii lub stosownego przelewu bankowego.
  Na dowodzie wpłaty lub przelewie w tytule operacji należy umieścić dopisek „Darowizna na remont Kościoła”
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o milionach Francuzów, którzy wyszli na ulice w obronie rodziny, dzieci i zdrowego rozsądku, o wdowie, która założyła pierwszą w Polsce szkołę dla dziewcząt i o tym, dlaczego prawo naturalne jest ponad prawem stanowionym. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i ChiT czyli nowy numer pisma za złotówkę.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Edward Stachura, z ul. Spokojnej;

dziecko Krzysztof Franciszek Tabaj, z ul. Spokojnej;

† Michalina Kmiecik, z ul. Spokojnej;

† Jerzy Stanisław Smoliński, z ul. Altanowej;

† Stefania Wyrostkiewicz, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *