Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 30.06.2013

  1. Informujemy, że od jutra – przez cały lipiec i sierpień w naszym kościele w tygodniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 9.00 i 20.00. W dni powszednie okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 18.00 – 19.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00. Nie zmienia się nie­dzielny program nabożeństw.
  2. Inaczej niż w latach ubiegłych – w czasie tegorocznych wakacji będzie czynny Dom Katolicki i znajdujący się w nim Klub Parafialny. Seniorów zapraszamy do Klubu Parafialnego od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00—18.00, a dzieci do świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00—15.00. W ramach warsztatów integracyjnych będą realizowane m.in.: zajęcia rekreacyjne z nauka w tle, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, warsztaty komputerowe i warsztaty kulinarne. Zapraszamy więc do Domu Katolickiego tak osoby starsze, dysponujące wolnym czasem, jak i najmłodszych parafian.
  3. W pierwszą środę miesiąca, 3 lipca, odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, po której zostanie odprawiona Eucharystia, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów. Przez cały dzień możemy nawiedzać Chrystusa Pana wystawionego w Najświętszym Sakramencie: adoracja będzie trwała od godz. 8.30 do godz. 18.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 16.30; na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.     
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o uzdrowionej za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II ośmioletniej Glorii Marii z Częstochowy, znajdziemy także pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu «Kościół na końcu świata», poświęcony wierze Peruwiańczyków. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i ChiT czyli krakowskie pismo za złotówkę; jako pamiątkę Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego można nabyć Informator Niedzielny Akcji Katolickiej. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Karolina Krawczyk, z ul. Staffa;

† Marek Jan Golański, z ul. Skarbińskiego;

† Emilia Petela, z ul. Armii Krajowej;

† Władysław Franciszek Juszczak, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *