Ogłoszenia duszpasterskie na 16 niedzielę zwykłą — 21.07.2013

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Markulaka CM. Ks. Grzegorzowi życzymy w posłudze kapłańskiej obfitych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na remont dachu naszego kościoła. Okazuje się, że remont przyszedł w sama porę, bowiem stan techniczny więźby dachowej okazał się katastrofalny. W ubiegłą niedzielę zebrano 16.000 złotych, co razem z ofiarami indywidualnymi daje sumę ponad 85.000 złotych. Wpłatę remontową można dokonywać także poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Indywidualnych ofiarodawców wpisujemy do naszej parafialnej «Złotej Księgi».
  3. W czwartek, 25 lipca, przypada w liturgii święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
  4. Również w czwartek przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. Ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  5. Dnia 6 sierpnia pod hasłem„Panie, przymnóż nam wiary” wyruszy z Wawelu XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.
  6. Nasza parafia wraz ze wspólnotą Góra Oliwna zapraszają na wakacyjny kurs języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w budynku duszpasterstwa akademickiego. Planowane są grupy dla młodzieży i seniorów we wszystkich poziomach znajomości języka. Nauczać będą licencjonowani nauczyciele z Wielkiej Brytanii i polscy filolodzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego na spotkanie informacyjne w najbliższy poniedziałek o godz. 9.00 do biblioteki, na parterze w budynku duszpasterstwa akademickiego.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi artykuły o nowym sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Do nabycia są także inne czasopisma katolickie.
  8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Naszej Pani z Lourdes, natomiast wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu, a wszystkim udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Eugenia Wierońska, z Al. Kijowskiej;

† Ryszard Marian Paluszek, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *