Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą — 28.07.2013

  1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do godz. 18.30 i do modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów.
  2. W pierwszy piątek odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, a na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00.
  3. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  4. W dniu 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.
  5. Już dziś Wspólnota Żywego Różańca zaprasza gorąco do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w jedności z pielgrzymami udającymi się w sierpniu na Jasną Górę. W dniach od 6 sierpnia (wtorek) do 10 sierpnia (sobota) w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym gorąca relacja z powitania papieża Franciszka na brazylijskiej ziemi i – w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu «Kościół na końcu świata» – reportaż z Brazylii. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma.
  7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Ewa Stanisława Pisarska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Barbara Zofia Merkun, z ul. Warmijskiej;

† Elżbieta Sitko, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *