Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 15.09.2013

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  3. W tym tygodniu – w środę, 18 września, obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży, a w sobotę, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  4. List Ks. Kardynała o Nowennie Miesięcy przed kanonizacją bł. Jana Pawła II (należy szukać na stronie Centrum Jana Pawła II).
  5. Nasza parafia jest zaproszona do wzięcia udziału w Nowennie w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach w przyszłą niedzielę 22 września o godzinie 17.00. W naszym kościele będziemy się duchowo łączyć z uczestnikami Nowenny w ramach nieszporów niedzielnych.
  6. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Wincentego a Paulo, który przeżywać będziemy w 90. rocznicę erygowania naszej parafii. Będzie ona połączony z uroczystością obłóczyn i złożenia dobrych przyrzeczeń przez naszych misjonarskich kleryków. W piątek 27 września razem z nami będą się modlić Księża Proboszczowie, którzy przewodzili naszej wspólnocie parafialnej w ubiegłych latach. Już dziś zapraszamy wiernych do wzięcia udziału w uroczystości odpustowej, która będzie poprzedzona specjalnym Triduum.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Staniątkach, Okulicach, Odporyszowie i Tarnowie w sobotę 28 września. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
  8. W miesiącu październiku będzie można w naszej parafii skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Szczegóły są wywieszone na plakacie przy wejściu do kościoła.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o księdzu aresztowanym przez KGB na Białorusi, o tym, komu pomaga papież i o Kursach Alfa, skierowanych do osób niewierzących i oddalonych od Kościoła. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Irlik, z ul. Rydla;

† Czesław Jakub Bartula, z ul. Czarnowiejskiej;

† Jacek Tadeusz Marian Mościński, z ul. Chodowieckiego;

† Elżbieta Burzym, z ul. Krolewskiej;

† Janina Maria Michalska, zamieszkała ostatnio na ul. Miechowity.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *